/ trenn

45. Tartu Maratonile?

Jooksnud oma esimese maratoni 2011 sügisel, mõtlesin, et ei saa talveks pikutama jääda ja võiksin aktiivse sportimisega uuesti varem alustada kui kevadel. Täpselt ei mäleta, kuidas ja mis, aga panin end Tartu Maratonile, ilmselgelt pikale, talve alguses kirja. Vend ja isa olid ka tulemas.

Esimese suusamaratoni lõpetasin 2012. aastal ajaga 5.32. Pärast finišit tahtsin suusad pooleks murda ja põlema panna. See lõke, mida toona silme ees kujutasin, on seni meeles. Lõke oli suur ja suusad põlesid ereda leegiga. Keegi ütles, et Palult läheb leboks – allamäge ainult paaristõuked. Oli ta jee ainult allamäge ning paaristõuked ja kõik muud tõuked olid mul ka juba ammuilma otsa saanud.

Järgmisel aastal olin küsimusi küsimata stardis. 2013 tuli ajaparandust tund aega - 4.29 ja 2015 sõitsin samasse auku - 4.24. 2017 toimunud maraton jäi vahele.

Kui 2018. aastal lumi maha tuli, mainisin Markole, et ta võib suusatrenne ka kavasse panna. Venna tõttu, kes nooruses suusatamisega tegeles, on suusatamine südamelähedane olnud. Kui ma triatloni ei teeks, tahaksin suusatada. Ja palju kohe. Olin Markole poole sõnaga ka Tartu Maratonil osalemist maininud. Mingi hetk siiski tekkis tunne, et võib-olla teeks niisama trenni ja ei lähe sinna trügima. Üllatuseks oli Marko selle jõudnud juba treeningprogrammi Trainingpeaks lisada. Kirjutasin ääri-veeri Markole, et mul ei ole otsest valu sinna minna, aga võin minna. Marko ütles, et laseb mul ise otsustada. Sõitsin 11.02.2018 Hanno ja Kätliniga Palu–peaaegu Elva–Palu ja sain aru, et kindlasti on maratonile minek. Nii mõnus oli. Ja kes teab, millal jälle piisavalt lund tuleb.

Esimene videopostitus. 02.02.2018 Otepää, reporter Priit:

Tänase seisuga olen suusatanud 173 km, ajaliselt 16:30. Sellise suusaettevalmistuse pealt pole veel maratonile läinud, aga tunnen end füüsiliselt tugevemalt kui eelmistel maratoniaastatel. Tunnid basseinis on mind ülakehast oluliselt tugevamaks teinud. Kusjuures ujumiskilomeetreid on mul sel hooajal hetkeseisuga paarikümne võrra rohkem kui suusakilomeetreid.

Eks näis, mis kehal mulle pakkuda on. Ja loodan, et seda pulli läbi tegema ei pea, mis siia videole jäänud on: