/ tilu-lilu

emme!! issi!! olen ajakirjas!!

oktoober-november 2017 (5) ajakirjas Jooksja ilmunud artikkel (tekst Sirlet Viilas):

IMG_0620

Kusjuures kõik küsimused, mis Sirlet küsis, ajakirja ei jõudnud.

Toon neist mõned olulisemad välja:

  1. Mida triatloni harrastamine on Sulle andnud?

Rõõmu ja eneseteostust. Kindlasti on paranenud mu ujumisoskus. Kui 3 aastat tagasi Kalevisse ujuma läksin, siis esimesel korral ei suutnud ma 50 m järjest krooli ujuda.

Kindlasti on boonus see, et süüa saab palju. Mulle meeldib süüa.

  1. Millest mõtled treeningutel? Millest võistlustel?

See, mis mõtted trennis on, sõltub trenni intensiivsusest. Kui on kerge ja taastav trenn, siis mõtlen päeval juhtus, mis juukselõikust proovida võiks, mis järgmine päev tegema pean või mis õhtusöögiks on. Intensiivse trenni puhul olen keskendunud sooritusele ja muid mõtteid pähe ei teki. Intensiivne trenn on väga hea viis ükskõik mis mõtetest eemale saamiseks. Muusikat kuulan pigem harva, seda kas rahulikul või pikemal jooksul, kui üldse. Kui pukki sõidan, siis katsun filmi vaadata, muidu võib maru tüütuks kujuneda. Eelistan igal juhul õues treenimist.

Võistlustel olen keskendunud oma sooritusele ja muule ei mõtle. Mõtlen nt seda, millal toituma pean, millal kui palju sõidetud või joostud on, mitu ringi veel jäänud on, mis järjekorras ja mida vahetusalas teen. Finišis mõtlen sellele, et lahe pilt tuleks, aga ikka pingutan finiš + 3 meetrit, et parem aega saada ja „ilusat“ pilti ei tule.

  1. Kuidas valmistusid Itaalia Ironmaniks?

Ikka trenni tehes :). Samal ajal püüdsin säilitada kontakti välismaailmaga ning nii jõudsingi viimasesse nädalalasse. Viimasel nädalal võtsin võistlusärevuse maandamiseks appi värviraamatu, mis pidi hästi närve rahustama ja minu puhul toimiski. Sain oma vajalikud trennid ja toimingud ära teha ja muul ajal sisustasin aega mitte millegi tegemisega ja värvisin.

  1. Millised on järgmise aasta plaanid lisaks Hawaii Ironmanile?

Suvel tahaksin rohkem vanematele Saaremaale külla jõuda ja mõne uue oskuse võiks omandada.

  1. Mida soovitaksid naistele, kes mõtlevad ja unistavad triatloni proovimisest?

Unistamise asemel soovitan kusagilt pihta hakata, sest vaatamata raskele näivale kavale, on see väga ilus teekond.