/ tilu-lilu

ajaarvamine

Rohkem küsitakse minult seda, mis saab pärast seda, kui Hawaii läbi saab, kui seda, kas olen valmis või mis tulemust tegema lähen. Ajaarvamine käib hetkel kuni 13.10.2018 ehk päevani, mil toimub Hawaii Ironman. Ma ei ole mõelnud sellele, mis saab pärast seda. Tean, et neljapäeval jõuan tagasi ja esmaspäeval lähen uude kohta tööle. Tädipoeg Kaspar arvas, et vahest ma ei tulegi Hawaiilt tagasi, kuna seal on nii mõnus. Võibolla ongi mõnus, aga siin on Pähkel.

IMG_3677

Olen ilusti saanud trenni teha. Pärast pea 10 tunnist Joroineni järgset puhkenädalat sain skooriks 16 tundi nädalas, sellele järgnes ligikaudu 19 tundi nädalas ning kergem 15 ja pool tundi nädalas. Aegajalt tunnen, et tahaksin Markole öelda, et trennid on kerged ja paneks vahest juurde. Möödub paar trennipäeva, kui mõtlen: siuhh, et Markole kirjutada ei jõudnud. Panen millalgi oma selle hooaja numbrid ka kokku. Saame võrrelda, kui keegi tahab.

IMG_3654

See oli üks vahva 4 tunnine rattatrenn, kus eelmisel päeval olin jooksnud vihmas 18 km ja kuna lubas jälle vihma, siis tegin kuni pilvede lähenemiseni 2 tundi õues ning 2 tundi sees pukil. Kirusin end esimesest minutist, et nii vara sisse kolisin. 20.08.2018 tegin nägu naerul (väljaarvatud lõikude ajal) 3 tundi vihmas, isegi ei mõelnud puki sõitmise peale.

Õnneks saab juba varsti sooja. Aeg on möödunud nii kiiresti – kahe ja poole nädala pärast astun juba lennukile. Vahepeal tunnen, et oleks sekretäri vaja. Kuigi mul on ööbimine ja lennupiletid ammu olemas, siis selgus, et mitme asjaga on veel vaja tegeleda. Krediitkaart, et auto rentida, autorent, kindlustus, lisapagas jooksude jaoks, uus keskjooks, ufokett, minigripi kotid soolakapslite jaoks, usa pistiku ots pluss pikendusjuhe, esta, on asjad, millega olen paari viimase nädala jooksul tegelenud. Ja siis veel neli paari läätsesid, medikamendid, sh adrenaliinisüst ootamatuteks allergiajuhtumiteks, nipukad aeropudeli kinnitamiseks, kinesioteip, hõõrdumisvastased määrded, kiiver, võistluse geelid. Toimetamist on.

IMG_3797

Pull küsimus: kas tavapagas, rattakohver ja jooksude kott mahuvad koos minuga Minisse? Proovin lähipäevil.

IMG_3789-3

Teen Eestis veel kaks võistlust, 22.08 Transtar Temposarja Kärkna etapp, mis on ühtlasi Tartu lahtised meistrikad eraldisõidus, ning 25.08 Triathlon Estonial täispikast kaks esimest ala: 3,8 km ujumist, 180 km ratast ja võibolla ühe ringi jooksu. Siis astun rajalt kõrvale, kuna ei leidnud omale tiimikaaslast ja maratonilaadset pingutust ei ole vaja teha.

Üks lahe pingutus peaks mind veel ees ootama. Paar kuud tagasi soojal suvepäeval oli hommikul kerge avavee ujumine + 3 tundi ratast ning õhtul 10x800 m üle 200, 800 m pulsiga kuni 168. Trenni kohta muljetades ütles Marko, et tal on plaanis millalgi midagi natuke pikemat kavasse panna. Pakkusin ühe numbri, millele Makro pani veel 10 tükki otsa. See oli midagi sellist, mis ajas mind naerma. Nagu päriselt või??? Tempo pidi aeglasem olema, Hawaiil joostava maratoni tempo. Suurest elevusest helistasin trennikaaslasele Kristelile ja rääkisin talle, mis mind võibolla ees ootab. Kristel hakkas naerma ja ütles, et ta tahab seda vaatama tulla. Paar nädalat tagasi meenutasin seda trenni Markole ja ütlesin, et tahaksin need ära joosta. Kui jalad on ok, siis leiab see aset enne väljalendu ehk enne 08.09.

IMG_3782